1. Ana Sayfa
  2. Dilekçeler

Deprem Hasar Tespit İtiraz Dilekçesi İndir

Deprem Hasar Tespit İtiraz Dilekçesi İndir

Hasar Tespit İtiraz Dilekçesinin Hukuki Niteliği

7269 sayılı Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun kapsamında Deprem sonrasında yapılan hasar tespit çalışmaları teknik açıdan hasarsız bina, az hasarlı bina, orta hasarlı bina, ağır hasarlı bina, acil yıkılacak bina şeklinde değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme Mühendislik açıdan da subjektif nitelikli olup veri analizinden ziyade gözlemsel bir değerlendirmedir.

Yapı hak sahipleri yapıları için yapılan değerlendirmeleri bazen tekrar kontrol edilerek yeniden ve detaylıca incelenmesini talep edebilmektedir. İlk hasar tespit çalışmaları tamamlandıktan sonra ilgili kurum Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürülüğü tarafından muhtarlıklara askıya çıkan kesin sonuçlara 30 gün içerisinde itiraz edilebilmektedir.

Deprem sonrasında yapılan hasar tespitlerine karşı itirazlarınızı Valiliklere, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürülüğüne veya Kaymakamlıklara sunulacak Aşağıdaki itiraz dilekçesini doldurarak başvurabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında