#1 NeHABER BÜLTENİ- ‘MARS VEBASI’ ASLINDA NE?

Bu videoda kanal için yeni bir konsepti sizlere sunuyorum. Mars Vebası videonun konusu olacak.. Artık Kanalda Türkiye ve Dünyadan İlginç bulduğum Haberleri sizlere sunucağım..

Benzer içeriklerden haberdar olmak için kanala abone olmayı unutmayınız..

Bilim insanları, Mars’a gerçekleştirilmesi planlanan insanlı seferlerin ardından, Kızıl Gezegen’in yüzeyinden dünyaya getirilecek taş parçaları ve tozların salgın hastalıklara sebebiyet verebileceği konusunda uyarılarda bulundu. Getirilmesi muhtemel numunelerin ‘Mars Vebası’na yol açabileceği öne sürüldü.

Dr. Levin, “Mars’tan getirilecek güvenli bir numunenin, son derece korunaklı kaplarda getirilmesi durumunda bile bir tehlikeye yol açabileceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. ‘Çok büyük biyolojik hasara yol açabilir’ NASA ve ESA’nın yürüttüğü projeden bazı bilim insanları da benzer uyarıyı yaptı. Gökbilimciler, bu projenin Dünya açısından yıkıcı sonuçlar ve çok ciddi sorunlar doğurabileceğine değindi. Yapılan uyarıda, 1973’teki kitabında Mars’tan numune getirmenin sonuçları hakkında uyarıda bulunan dünyaca ünlü gökbilimci Carl Sagan’a atıfta bulunularak şu ifadelere yer verildi: “Kızıl Gezegen biyolojik açıdan büyük ilgi uyandıran bir ortama sahip.

Mars’tan getirilecek olası numunelerin içeriğinde, gezegenimizde çok büyük bir biyolojik hasara yol açabilecek patojenler, organizmalar olabilir bulunabilir ve hatta bu organizmalar bir Mars Vebası’na yol açabilir”.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/bilim/202104301044394424-bilim-insanlarindan-mars-vebasi-uyarisi/

Kişisel YouTube Kanalıma Abone Olmak İçin Tıklayınız

Aradığınızı Aşağıdaki Arama Motoruna Yazabilirsiniz

Youtube Kanalıma Abone olur musunuz? Kanalımda Hukuk Ders İçerikleri yanı sıra çeşitli konularda sohbetler paylaşıyorum arkadaşlarım arasına Abone olarak katılır mısın?

%d blogcu bunu beğendi: