KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTİYORSAN BU 2 SORUYA CEVAP VERMELİSİN!

 

Gerçekten hayattan ne istiyorsun? İyi bir okulda eğitim, güvenli bir iş, İş yerinde daha yüksek bir rütbe, daha sevgi dolu bir ilişki mi yoksa kendi patronu olduğunuz bir işiniz mi? İnsanlar geçmişten beri daha iyi bir hayat için “daha ​​iyisini yapmak” için odaklanmışlardı. Bugün, bu içgüdüsel özellik, kendini iyileştirme, kişisel geliştirme arzusu olarak ortaya çıkıyor ve bizi yaşamlarımızı daha iyi hale getirmemize götürüyor.

Nasıl bir yol izlerseniz izleyin, kişisel gelişim bu hayatta bu dünyada ilerlemenizin ve mutluluğunuzun kritik bir parçasıdır. Fakat çoğu zaman kişisel gelişim çabalarımız başarısız olur. Hangi yöne gideceğimizden emin değiliz, bu yüzden istediğimiz, okula işe, ilişkiye ya da hayata geçeceğimizi umarak çoğu zaman tökezliyoruz.

 

Bir gemi ile denize açılsanız istikamet ve yön olmazsa aslında kendi istediğiniz yere değil Akıntının götürdüğü yerlere doğru sadece sürüklenirsiniz. Ancak kendinizi geliştirmeyi hedeflediğinizde, yön bulmanız gerekir. Bunu, kendini geliştirme hedeflerinize ulaşmak için açık ve eyleme geçirilebilir bir plan oluşturarak yapabilirsiniz.

 

KİŞİSEL GELİŞİM HEDEFLERİ BELİRLEMEK

Kendini geliştirme yönteminizi belirlemenin iki adımı vardır .Bunlar basit adımlar gibi görünebilir ama aslında kişisel gelişimin en önemli adımlarıdır..

 

Hedeflerinizi belirleyin.

Henüz aklınızda belirli hedefler yoksa, nihayetinde neyi başarmak istediğinizi düşünün. Kendinizi bir yıl sonra, iki yıl sonra, beş yıl sonra hayal edin: Orada o zamanda Ne yapıyorsunuz? Nihai hedefinizi belirlediğinizde, geriye doğru çalışabilir ve ulaşmak için varmanız gereken ara hedefleri noktaları oluşturabilirsiniz.

Eğer işinizde yükselmek nihai hedefinizse, etkili iletişim, alanınıza yönelik ekstra yetkinlik kazandıracak eğitimler,sertifikalar,alabilirsiniz. Nihayetinde daha iyi bir okul okumak istiyorsanız, ki bu aslında büyük resmin içinde bir ara hedef olmalıdır. Sizinle aynı heycanı paylaşan kişi ve ortamlarda bulunabilirsiniz. Çalışma engellerinizi belirleyip onları ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Amacınızı belirleyin.

Hedefinizin ardındaki amaç nedir? Bu, kendinize sormanız gereken önemli bir sorudur. “İşime gitmek ve daha fazla para kazanmak istiyorum” Güzel bir bölüm kazanmak istiyorum demek kolay, ama neden ? Dünyadaki tüm kişisel gelişim fikirleri, onların arkasında hiçbir akıl yürütmeniz kişisel çabanız yoksa size yardımcı olmaz, bu yüzden nihayetinde size en çok tatmin getirecek olan amacı belirleyin . 

Eğer aklınızda nihai amaç net bir şekilde varsa o zaman sorunlar size caydırıcı gelmeyecek hedefinize ulaşma yolunda her sıkıntıda neden başladığınızı hatırlayacaksınız.

 

Kendinizi geliştirmek için sorun ve dürüstçe cevap verin ?

Hedefim ne?

Amacım ne?

 

Youtube Kanalıma Abone olur musunuz? Kanalımda Hukuk Ders İçerikleri yanı sıra çeşitli konularda sohbetler paylaşıyorum arkadaşlarım arasına Abone olarak katılır mısın?

%d blogcu bunu beğendi: