1. Anasayfa
 2. Hukuk Kültür

Bakaya Kalan Bedelli Askerlik Yapabilir mi?

Bakaya Kalan Bedelli Askerlik Yapabilir mi?

Türkiye’de askerlik her erkek vatandaşın yapması gereken bir görevdir. Ancak bazı durumlarda bedelli askerlik hizmeti sunulmaktadır. Bedelli askerlik, askerlik hizmetini yapmak istemeyen erkek vatandaşların belirli bir ücret karşılığında askerlik hizmetinden muaf tutulmasıdır. Ancak, bazı durumlarda bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşların askerlik işlemleri tamamlanamayabilir. Bu durumda, bakaya kalan vatandaşlar bedelli askerlik yapabilir mi? İşte bu soruyu yanıtlayacağız.

Öncelikle, bakaya kalan vatandaşların bedelli askerlik yapabilmesi için askerlik işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bakaya kalan vatandaşlar, askerlik işlemlerini tamamlamadıkları için askerlik hizmeti yapmak zorundadırlar. Bu nedenle, bakaya kalan vatandaşların bedelli askerlik yapmaları mümkün değildir. Ancak Bakaya kalmalarının haklı olma sebepleri hariçtir. 7179 sayılı Askere Alma Kanunu kapsamında Milli Savunma Bakanlığınca talebi değerlendirilebilecektir. Ancak bu taleplerin çoğunlukla kabul edilmediği de bilinmelidir. 

Bakaya kalan vatandaşlar, askerlik işlemlerini tamamlamak için askerlik şubelerine başvurmalıdırlar. Askerlik şubeleri, bakaya kalan vatandaşların askerlik işlemlerini tamamlamaları için gerekli olan belgeleri isteyeceklerdir. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı, sağlık raporu, adli sicil kaydı gibi belgeler bulunmaktadır. Bakaya kalan vatandaşlar, bu belgeleri tamamladıktan sonra askerlik hizmetini yapmak zorundadırlar.

Sonuç olarak, bakaya kalan vatandaşların bedelli askerlik yapmaları mümkün değildir. Askerlik işlemlerini tamamlamayan vatandaşlar, askerlik hizmetini yapmak zorundadırlar. Bu nedenle, askerlik işlemlerini tamamlamak için askerlik şubelerine başvurmak gerekmektedir. Bu sayede, askerlik hizmeti tamamlanacak ve bedelli askerlik yapma imkanı doğacaktır.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.